Menu

Blog o zwierzętach

Blog dla każdego miłośnika zwierząt!

Delfinaria zakazane we Francji!

klaudka2013

We Francji w końcu zakazano hodowli delfinów, orek i morświnów w zamknięciu. Nie będzie ich można również rozmnażać. Wyjątkiem są te zwierzęta, które są już w posiadaniu hodowców, ale np. z delfinami nie będzie można pływać. Właściciele muszą też powiększyć baseny. Wcześniej rządowi eksperci wykryli, że niektórym zwierzętom podawano środki chemiczne wpływające na ich zachowanie...  Zlikwidowane mają być tak zwane "wodne cyrki", w których te ssaki dostarczają rozrywki ludziom. 

Parę lat temu pomysł powstania delfinarium był też w Polsce. Prywatny inwestor chciał postawić delfinarium w Mszczonowie pod Warszawą. Otwarcie planowano na 2017 rok. O inwestycji w ostatnim czasie jednak cicho więc miejmy nadzieję, że inwestor wycofał się. :) W tej decyzji mogły pomóc akcje wielu fundacji sprzeciwiających się powstaniu delfinarium w Polsce. W jednej z nich sama wzięłam udział. Formy protestów były różne. Najprostszym sposobem sprzeciwu było zrobienie sobie zdjęcia z napisem ''Nie dla delfinarium!''. Kiedyś dodałam tu na moim blogu właśnie takie selfie i pisałam o tej akcji. ;)

fot. Iegor Anishchenko

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Katrina] *.dynamic.chello.pl

    Tylko czemu w końcu zamknięto i czemu dobre, że nie będzie delfinarium w Polsce? Od kiedy tego typu ośrodki (pełniące również funcke badawczą) są niby czymś złym? XD

© Blog o zwierzętach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci