Menu

Blog o zwierzętach

Blog dla każdego miłośnika zwierząt!

Kleszcz, który powoduje alergię na mięso!

klaudka2013

Dla większości to pewnie okropna wiadomość, ale innych może cieszyć. W sumie gdyby spożywanie mięsa było mniejsze to byłoby to lepsze dla naszego środowiska. Ciekawe czy jakieś osoby, który nie mogą być na diecie wege ze względu na sprzeciw rodziców dały by się ukąsić specjalnie ;) Ale może przejdźmy już do kleszcza.

Ten wyjątkowy kleszcz mieszka sobie na wschodzie Stanów Zjednoczonych i w Meksyku.  Nazywa się go "odwróconym zombie", ponieważ po jego ugryzieniu nie będziesz gonił do mięsa ;)

Lekarze odnotowują coraz więcej przypadków alergii na mięso, która jest skutkiem ukąszenia przez tego pasożyta. Zdarzają się one w regionach, do których dotąd kleszcz nie docierał. Mowa m.in. o Minnesocie, New Hampshire i Nowym Jorku. Związku z ocieplenie klimatu będzie się kierował na północ i zachód także my też możemy mieć z nim problem. A może ktoś cię cieszy? ;)

Pewien immunolog badał pacjentów onkologicznych o jednakowych objawach chorobowych. Wszyscy dostawali ten sam lek, jednak doktor stwierdził, że osoby pochodzące z południowego wschodu Stanów Zjednoczonych dziesięciokrotnie częściej skarżyły się na swędzenie, obrzęki i wahania ciśnienia krwi.

Zaskoczony lekarz przeprowadził z producentem leku badania mające sprawdzić, co wspólnego poza objawami mieli pacjenci. Okazało się, że łączy ich obecność antyciał na alfa 1,3-galaktozę. Po zjedzeniu wołowiny lub wieprzowiny, w których jest ten związek cukru, organizm może zareagować bardzo silną wysypką na całym ciele. Istnieje ryzyko, że dojdzie do wstrząsu anafilaktycznego. Zwykle dochodzi wtedy do znacznego obniżenia ciśnienia tętniczego krwi.

Wystarczy jedno ugryzienie, aby organizm zachorował na alergię! 

A Wy co byście zrobili gdyby ukąsił Was takich kleszcz? Cieszylibyście się, że już nigdy nie musielibyście się tłumaczyć, dlaczego nie jecie mięsa czy może z trudem powstrzymywalibyście się od zjedzenia schabowego? ;)

Amblyomma_americanum07

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Eldoka] *.centertel.pl

  Niestety zostałaby zabrana mi niezwykła przyjemność.

 • Gość: [Eldoka] *.centertel.pl

  Niestety zostałaby zabrana mi niezwykła przyjemność.

 • Gość: [Liona] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Mam nadzieję, że ten właśnie kleszcz opanuje Polskę ;)))))))

 • bardzomalyogrodek

  To mogłoby być wygodne dla niejedzących mięsa w niektórych sytuacjach ;)
  Coraz rzadziej, ale niestety zdarza się, że ktoś, kto dowiaduje się, że nie jem mięsa strasznie się temu dziwi, dopytuje i czuję się, jakbym musiała się z tego tłumaczyć...

 • Gość: [Mariusz] *.cnet.gawex.pl

  Niestety, ja jako prawdziwy samiec nie wyobrażam sobie nie zjedzenia mięsa... Dla mnie byłoby to naprawdę trudne.

© Blog o zwierzętach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci