Menu

Blog o zwierzętach

Blog dla każdego miłośnika zwierząt!

Pomaganie sprawia mi wiele radości - wywiad!

klaudka2013

Cześć! :) Chciałabym Was poinformować, że jakiś czas temu został przeprowadzony ze mną wywiad. Dla tych co nie wiedzą jeszcze o mnie za dużo, zapraszam do lektury! :)

Linki do wywiadu:

Gazeta Wodzisławska

Miasto Wodzisław Śląski

Treść artykułu:

Aby osiągnąć cel, jest w stanie przywiązać się łańcuchem do budy. Protestuje, uświadamia, pomaga. Klaudia Szubert to wodzisławianka o wielkim sercu. Właśnie jej poświęciliśmy kolejną odsłonę jubileuszowego cyklu #tworzyMYwodzisław.

Pomaganie sprawia mi wiele radości

W dzieciństwie oglądała programy przyrodnicze i czytała czasopisma poświęcone zwierzętom. W 2012 roku założyła blog dla każdego miłośnika zwierząt: http://ozwierzatkach.blox.pl/html. Na początku umieszczała tam różne ciekawostki, z czasem robiło się coraz poważniej. Można się z niego dowiedzieć o organizowanych akcjach charytatywnych, przeczytać ustawy dotyczące zwierząt, a także obejrzeć psy w schroniskach.

Klaudia jest inicjatorką akcji zabraniającej cyrkom, w których pojawiają się zwierzęta, występowanie na terenach miejskich. – Zbieraliśmy podpisy pod petycją w trakcie protestów, gdy do miasta przyjechał cyrk ze zwierzętami. Mieszkańcy chętnie przyłączali się do akcji. Na podstawie ustaw z innych miast, stworzyłam apel traktujący o tej sprawie. W tych wszystkich działaniach sprzyjał nam prezydent miasta Mieczysław Kieca – mówi Klaudia Szubert. Ostatnio znowu wraz z grupą zapaleńców protestowała przeciwko wykorzystywaniu zwierząt. Rozdawali ulotki, uświadamiali mieszkańców, w jaki sposób odbywa się tresura. – Zwierzęta są bite, źle traktowane. Przymuszanie ich do rzeczy, których nie robią w warunkach naturalnych to nic innego, jak wyrządzanie im wielkiej krzywdy. Sam transport pozostawia wiele do życzenia. Dla przykładu foki, które powinny mieć basen, są tylko polewane wodą – tłumaczy wodzisławianka.

Ludzie różnie reagują na ich protesty i happeningi. Są słowa poparcia, ale też sprzeciwu. Niektórzy krzyczą, wzywają Straż Miejską czy Policję. - Twierdzą, że przesadzamy, że zamiast tego powinniśmy siedzieć w domach. Mówią, że montujemy filmy, które ukazują złe traktowanie zwierząt przez ludzi. A przecież fundacje same je nagrywają. Ich członkowie specjalnie zatrudniają się na przykład w rzeźniach, by z ukrytych kamer pokazywać prawdę – mówi miłośniczka zwierząt. Jak zapewnia, jest czuła na krzywdę innych i od razu reaguje.

Klaudia z innymi miłośnikami czworonogów protestowała też przeciwko przypinaniu psów łańcuchem do budy. W październiku na rynku stała buda, do której można się było przyczepić. Zebrali wtedy mnóstwo petycji w tej sprawie. Wodzisławianka angażuje się także w zbieranie karmy dla zwierząt. – W ramach akcji #760kgNA760lat przekazała Stowarzyszeniu na rzecz zwierząt „Koty, psy i my” 300 kg karmy. 179 kg zebrała podczas akcji Zaloguj się do pomagania, w której brały udział m.in. Kasia Tusk czy Honorata Skarbek. Organizuje też zbiórki w szkole. Wcześniej w Gimnazjum nr 1, aktualnie w Ekonomiku. Kształci się na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych. Jest wegetarianką od trzech lat. – Nie czuję potrzeby, by jeść mięso, ani żadnych jego zamienników, typu kotlety sojowe. Moje wyniki są idealne więc nie czuję obaw – mówi.

Organizuje różnego typu akcje nie tylko dla zwierząt. – Dwa lata temu moja starsza siostra wyszła z inicjatywą zorganizowania paczek na Wielkanoc dla potrzebujących dzieci. Oczywiście zaoferowałam pomoc, dołączyli też czytelnicy bloga. Prezenty zawieźliśmy do Domu Dziecka w Gorzyczkach. Tę samą akcję powtórzyliśmy na Boże Narodzenie. W tym roku postanowiłam zrobić coś dla dzieci z Wodzisławia Śląskiego. Obdarowaliśmy podopiecznych z Wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Ich radość była ogromna – mówi ze wzruszeniem.

W swej charytatywnej działalności nie jest osamotniona. Pomaga jej wiele osób, niektórych nawet nie zna osobiście. Jej blog ma zasięg ogólnopolski, duża część paczek przysyłanych jest z Warszawy. Wolontariat to jej pasja, której poświęca cały swój wolny czas. - Pomaganie jest fajne. Daje mi wiele satysfakcji – zapewnia.

Zapytana o plany na przyszłość na pierwszym miejscu wymienia chęć zostania koordynatorką warszawskiej Fundacji Viva, ale na to musi zaczekać do osiągnięcia pełnoletniości. Marzy o prowadzeniu sklepu ze zdrową żywnością w Wodzisławiu Śląskim. – Lubię moje miasto, przywiązałam się do niego i nie wyobrażam sobie mieszkać gdzie indziej – zapewnia.

Chciałaby zaadoptować psa ze schroniska, ale nie jakiegoś młodego „pięknisia”, tylko starszego, którego nikt do tej pory nie chciał. Póki co musi zadowolić się zwierzakami, które ma w domu – papugą i rybką. Paczki wielkanocne dla chorych dzieci!

klaudka2013

Kochani! Ostatnio zorganizowałam zbiórkę zabawek, słodyczy itd. na wielkanocne paczki dla dzieci z wodzisławskiego Ośrodka Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, udało się sukcesem zakończyć zbiórkę przed Wielkanocą.

Podziękowania należą się: Karolinie Bogocz, Piotrowi Pszczółkowskiemu, Kamili Ryszkowskiej, Renacie Limanowskiej, Kornelii z rodziną, Ani Lityńskiej, Gosi Greli, Agnieszce Kowalczyk, Joannie Zawistowskiej, Anicie Kasprzyk, Pani Iwonie, Panu Łukaszowi, Pani Natalii, Patrycji Niedźwieckiej, Monice Szewczyk, Pani Patrycji, Annie Boro, Anecie z Pruszkowa, Elżbiecie Wojno, Dorocie Woźniak, Ewelinie Gruczoł, Barbarze Adamek, Edycie Wator, Alicji Czepczor, Katarzynie Cybuch, Ewie Dachowskiej, Ewie Sykulskiej, Dorocie Majewskiej, Arturowi Kornackiemu, Stefanii Kuczma, Dariuszowi Brodziak, Pani Dagmarze oraz Pani Ewie.

Dziękuję również wszystkim osobom, które chciały zostać anonimowe oraz tym, których mogłam pominąć (mam nadzieję, że tak się nie stało).

Wszyscy jesteście wspaniali!

Dary zaniosłam 13 kwietnia wraz z moją mamą. Dzieci były zachwycone! Podobno zareagowały nawet inaczej niż na odwiedziny mikołaja, oczywiście w pozytywnym znaczeniu. Miło było również usłyszeć, że pewien chłopczyk, który zazwyczaj jest poważny - uśmiechnął się! :)

Wspaniale było czegoś takiego doświadczyć i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się zorganizować dla nich jakąś zbiórkę.

Zapraszam na ich fan page'a, aby śledzić wyczyny tych mały bohaterów, którzy na co dzień dzielnie ćwiczą i starają się walczyć z chorobą. To wspaniałe dzieci!

A teraz zachęcam do obejrzenia fotorelacji :)Paczki, które od Was przyszły! :)

Mała część pluszaków, które otrzymały dzieci!;)

BARDZO mała część słodyczy. Było ich naprawdę dużo! :)

Pakowanie paczek zajęło mi bardzo dużo czasu!

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za ofiarowane dary, a dzieciom życzę jak najwięcej zdrowia. Wesołych Świąt wszystkim! :)

 

Syn Trumpa z odciętym ogonem słonia w dłoni!

klaudka2013

Syn Donalda Trumpa został sfotografowany uśmiechnięty na safari z nożem w jednej dłoni i odciętym ogonem słonia w drugiej. Zdjęcie z Zimbabwe wywołało lawinę krytycznych komentarzy w sieci, a "Forbes" podjął się obrony mężczyzny, który zwraca uwagę na kulturę osobistą i dobre wychowanie mężczyzny. Gazeta podkreśla, że polowanie, w którym uczestniczył, było legalne i podyktowane troską o populację słonia afrykańskiego. Zwierząt tych ma być mianowicie w Zimbabwe za dużo.

"Forbes" tłumaczy też gest odcięcia ogona słoniowi. W ten sposób lokalna społeczność oddaje cześć zabitemu zwierzęciu. Z włosia z ogonów wykonuje się natomiast tradycyjne bransoletki.

Mnie jakoś te tłumaczenia nie przekonały, a Was?

fot. Inter Webz

Indonezyjczyk zjedzony przez pytona!

klaudka2013
Ostatnio natknęłam się na informację o zaginięciu 25 – letniego Indonezyjczyka Akbara Salubiro. Niby nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ na świecie wiele jest takich przypadków, ale jednak kiedy doczytałam artykuł do końca, okazało się, że ten przypadek był inny niż wszystkie.
Akbara Salubiro ostatni raz był widziany podczas pracy na rodzinnej plantacji palm. Po dobie od zaginięcia rodzina znalazła ogromnego pytona, który wylegiwał się w ogrodzie należącym do mężczyzny. Bliscy podejrzewali, że wąż go połknął, ponieważ ciało siedmiometrowego gada miało dziwny kształt. Zaniepokojeni wezwali policję, a po rozcięciu ciała zwierzęcia, policjanci potwierdzili podejrzenia rodziny. Ciało Salubiro znajdowało się w trzewiach pytona. Wąż połknął mężczyznę w całości...


Zakaz hodowli klatkowej królików w UE!

klaudka2013

Witajcie! :) Chciałabym Was poinformować, że po prawej stronie mojego bloga znajduje się baner ze zwierzętami i napisami: Kup lub sprzedaj psa, kota... oraz Najlepsze ogłoszenia o zwierzętach. Gdy kliknięcie w ten baner przekieruje Was na portal ogłoszeniowy gdzie na dom czeka naprawdę dużo zwierząt. Może akurat zobaczycie jakieś zwierzątko, w którym od razu się zakochacie i dacie mu dom. Chociaż tam zerknijcie, bo są tam również ogłoszenia o tym, że komuś zaginął zwierzak, więc jeżeli go widzieliście to moglibyście pomóc. :) Naprawdę warto zajrzeć!

14 marca europosłowie zdecydowali o przyjęciu raportu Stefana Ecka (link do raportu: http://bit.ly/2nkcJBQ), co oznacza stopniowe wycofywanie, a następnie całkowity zakaz stosowania klatek w hodowli królików. Zmiana ta będzie dotyczyła ponad 340 mln zwierząt, w tym 2 mln w Polsce. A to wszystko za sprawą wysłania aż 296 552 wiadomości do europosłów i to od 11 453 osób!

W klatkach króliki nie mogły stać wyprostowane, poruszać się swobodnie, skakać, kopać, czy chować się w ustronnym miejscu. Króliki to jedne z najczęściej hodowanych zwierząt w Europie, a do tej pory nie istniało żadne prawo regulujące warunki ich hodowli.

Śledztwa z ferm królików organizacji Animal Equality przyczyniły się do podjęcia tematu przez polityków i poruszenia opinii społecznej. Śledztwa, działania edukacyjne i petycje wywarły wystarczający nacisk, by odnieść to wspaniałe zwycięstwo. W Polsce akcję przeciwko klatkom prowadziło CIWF Polska. 

Oto siedmioro polskich europosłanek i europosłów, którzy we wtorek zagłosowali za najlepszą zmianą dla królików. Szczególne podziękowania należą się Paniom Róża Thun i Jadwiga Wiśniewska, które jako JEDYNE przedstawicielki swoich partii zagłosowały za takim rozwiązaniem!

Wśród pozostałych europosłanek i europosłów, którzy również przyczynili się do wtorkowego sukcesu (poparli sprawozdanie, choć nie we wszystkich punktach) są: Jerzy Buzek, Ryszard Czarnecki, Edward Czesak, Anna Fotyga, Beata Gosiewska, Czesław Hoc, Marek Jurek, Karol Karski, Sławomir Kłosowski, Zdzisław Krasnodębski, Urszula Krupa, Zbigniew Kuźmiuk, Ryszard Legutko, Stanisław Ożóg, Bolesław Piecha, Kazimierz Ujazdowski i Kosma Złotowski.

DZIĘKUJĘ!

fot. CIWF Polska

Policjanci otworzyli nieoznakowane torby i zrobiło im się słabo...

klaudka2013

Na świecie istnieje niestety mnóstwo okrucieństwa wobec zwierząt. Codziennie czytam o przypadkach znęcania się nad psami, kotami, a nawet jeżami. Jeszcze gorzej jest zobaczyć takiego zmasakrowanego zwierzaka na żywo. Niestety na niemiły widok trafiła rosyjska Policja, która w czasie kontroli transportu kolejowego niewielkiej firmy zajmującej się handlem drewnem znalazła kilka worków, które nie były oznakowane.

Jak się okazało, znaleźli tam aż 527 łap niedźwiedzi, kagańce, pęcherzyki żółciowe i wątroby wyjęte z zabitych niedźwiedzi! Ładunek miał być dostarczony do Chin i innych części Azji.

Niedźwiedzie łapy są tam wyjątkowym przysmakiem, a pozostałe fragmenty ciała wykorzystuje się do celów medycznych. Handel tymi drapieżnikami i ich nielegalna hodowla jest powszechnym problemem w Azji.

W Rosji kwitnie kłusownictwo i przemyt niedźwiedzich części, mimo surowych kar za zabijanie tych zagrożonych wyginięciem zwierząt.

Policja nieustannie próbuje powstrzymać nielegalny proceder. Prowadzone akcje regularnie ujawniają kolejne próby przerzucenia cennego towaru za granicę. Nie wiadomo niestety, jaka część przemytu nie zostaje nigdy odkryta...

Przekaż ten artykuł dalej, by zwrócić uwagę ludzi na problem okrucieństwa i nielegalnego handlu niedźwiedziami!fot. Russian Ministry of Internal Affairs 

fot. Russian Ministry of Internal Affairs 

Zebrano ponad tonę karmy!

klaudka2013

Cześć! :) Pamiętacie jak pisałam Wam o pomyśle Wodzisławia Śląskiego, który zorganizował akcję 760 kg karmy na 760 lat istnienia miasta?  Na pewno tak, bo wspólnymi siłami udało się nam uzbierać aż 300 kg!

Jeżeli ktoś nie jest w temacie to tutaj link: Podsumowanie akcji 760 kg na 760 lat Wodzisławia Śląskiego!

Dzisiaj miasto poinformowało, że udało się już zebrać ponad tonę karmy, a do akcji włączyli się :

- policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, którzy zebrali 160 kg karmy,

- reprezentująca wodzisławskich uczniów Młodzieżowa Rada Uczniowska, która zgromadziła aż 386 kg paczek i puszek z pokarmem dla zwierząt,

- Klaudia Szubert z ozwierzatkach.blox.pl, która na rzecz wodzisławskich zwierzaków przekazała najpierw 206 kg, a później jeszcze 94 kg,

- pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, dostarczając 54,05 kg karmy,

- dzieciaki z Judo Kids, które uzbierały 100 kg,

- bokserzy z Klubu Sportów Walki "Boxing Odra" Wodzisław Śląski, gromadząc 38,94 kg,

- przedszkolaki z PP nr 18 i 19, którym udało się w sumie zebrać 65,155 kg.

W ramach zbiórki prowadzonej w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta do tego momentu zebrano 46,265 kg karmy. To oznacza, że w sumie zgromadzono dokładnie (do 14 marca) 1 150,41 kg! Zbiórka trwa do końca 2017 roku. :)

W Wodzisławiu Śląskim są naprawdę wspaniali ludzie i cieszę się, że właśnie w tym mieście mieszkam! <3


Obiad z widokiem na słonie w płockim zoo!

klaudka2013

Płockie zoo wpadło na pomysł, aby postawić nowy budynek, w którym na parterze miałaby być restauracja z widokiem na słonie...

Dbanie o spokój dla zwierząt i ochronę gatunków? Czy rozrywka dla ludzi? Chyba niestety to drugie :/

Zaplanowano nowoczesny pawilon wielofunkcyjny. W podziemiu byłoby miejsce na ekspozycję zwierząt nocnych oraz na kolejne toalety. Parter to kasy oraz restauracja. Ta ma być dwukondygnacyjna, połączona z salą edukacyjną na piętrze.

Do restauracji będą dwa wejścia – od strony miasta, bez konieczności kupowania biletu wstępu do zoo, i od strony ogrodu. Wielka przeszklona ściana dawałaby gościom perspektywę na zoo, a szczególnie na wybieg dla słoni. Już wyobrażam sobie te dzieci pukające w szybę...

Jak na razie cały ten pomysł to tylko koncepcja. Na realizację trzeba będzie poczekać góra trzy-cztery lata. Ale... może uda się to zrobić wcześniej. Mam nadzieję, że nie. Zwierzęta choć jeszcze trochę czasu zaznały by spokoju.

A Wy co myślicie o tym całym pomyśle?


fot. Materiały zoo

Krowa z poderżniętym gardłem i cielak w ciężarówce!

klaudka2013

Niestety przydarzyła się kolejna smutna sytuacja w okolicach mojego miejsca zamieszkania. Od razu ostrzegam, że zdjęcie, które umieściłam w tym poście jest drastyczne!

No to przejdę teraz do opowiedzenia Wam tej okropnej historii.

2 marca policja zatrzymała ciężarówkę w Rogowie w pobliżu Wodzisławia Śląskiego. Główną przyczyną tej kontroli było przekroczenie dozwolonej prędkości. Okazało się również, że kierowca nie miał uprawnień do prowadzenia tego typu samochodów, a przedsiębiorstwo, do którego należała ciężarówka nie miał tachografu, który miał rejestrować czas pracy. Zdarza się im to bardzo często.

Trochę już tych nieprawidłowości było, dlatego lepiej jakby już nic złego się nie działo. Niestety okazało się, że ładownia była cała we krwi, a w niej leżała krowa z poderżniętym gardłem, a w rogu chował się przerażony mały byczek. Kierowca tłumaczył, że zwierzę dopiero co się ocieliło przez co się męczyła. W związku z tym postanowił ją ,,humanitarnie zarżnąć'' i poderżnął jej gardło. Jak dla niego takie traktowanie zwierzęcia jest humanitarne to, aż boję się pomyśleć jak według niego wygląda niehumanitarne zabicie.

Kolejne prawo, które złamał kierowca to przewożenie martwych zwierząt. Kiedy jednak zwierzę niespodziewanie pada to powinno się wezwać weterynarza. Niestety w tym wypadku ktoś pomógł mu w przedwczesnej śmierci. Transport zwierzęcia, które dopiero co się ocieliło i odsuwanie go od dziecka również jest zabronione.

Takich przypadków jest naprawdę wiele! Niestety nie zawsze mówi się o nich tak głośno. Pod takimi artykułami pełno jest komentarzy typu: biedny, okrucieństwo, jak tak można? Tak naprawdę to nikt nie zastanawia się na tym jak można powstrzymać takie sytuacje. Jednym z rozwiązań jest przejście na wegetarianizm. Im więcej osób rezygnuje z mięsa, tym mniej zwierząt ginie z rąk rzeźników!

UWAGA! ZDJĘCIE DRASTYCZNE!

 fot. Inspekcja Transportu Drogowego

100% zysku sklepu na pomoc psiakom!

klaudka2013

Kochani! Dzisiaj chciałabym przekazać Wam ważną informację. Zapewne znacie fundację Karmimy Psiaki, która w zeszłym roku zorganizowała akcję ,,Zaloguj się do pomagania''. Oczywiście wzięłam w niej udział i wspólnymi siłami udało się uzbierać 179 kg karmy dla wodzisławskiego przytuliska. Karmimy Psiaki już od 5 lat wspiera schroniska w całej Polsce. Każdego dnia dokładają wszelkich działań, aby jak najskuteczniej działać.

Jakiś czas temu otworzyli oni swój fundacyjny sklep internetowy. Jest on wyjątkowy, ponieważ 100% zysku sklepu zostaje przekazane na bezdomne psiaki! Są tam sprzedawane produkty tylko w najwyższej jakości. Nie znajdziesz w nich złego składu, a wszystkie zabawki są bezpieczne. Jak na razie możecie kupić tylko karmę dla psiaków, ale za niedługo zostanie wprowadzona również oferta dla kotów!

Karmę dla Swojego Psiaka znajdziesz w wielu sklepach, ale kupując ją w Sklepie KarmimyPsiaki - Ratujesz Porzucone Czworonogi!

Czyż nie brzmi to zachęcająco? ;)

Link do sklepu: sklep.karmimypsiaki.pl


Podsumowanie akcji 760 kg na 760 lat Wodzisławia Śląskiego!

klaudka2013

Miasto Wodzisław Śląski, z którego pochodzę zorganizowało w styczniu akcję 760 kg karmy dla schroniska na 760 lat istnienia miasta. W niecałe dwa miesiące udało się osiągnąć ten cel! Oczywiście przyłączyłam się do akcji i wspólnymi siłami udało się uzbierać aż 300 kg karmy! To o 121 kg więcej niż podczas akcji ,,Zaloguj się do pomagania'' organizowanej przez Karmimy Psiaki, gdzie udało się uzbierać jej 179 kg.

Oczywiście wymienię teraz wszystkie osoby, które wzięły udział w zbiórce. Chciałabym podziękować:

- Beacie Biernat za przesłanie (prosto do schroniska) około 80 kg karmy + smakołyki :)

- Henryce Piaskowskiej za przesłanie 3 kg karmy :)

- Agacie Długosz za przesłanie 6 kg karmy :)

- Agnieszce Maja za przesłanie 9 kg karmy :)

- Pet Food Express za przesłanie 30 kg karmy. Jest to firma z Białegostoku, która jest bardzo chętna do pomocy. Fajnie, że są takie sklepy zoologiczne, dla których branża zobowiązuje i starają się pomóc jak tylko mogą. Niestety mało jest takich firm, ale cieszę się, że akurat dla nich dobrobyt zwierząt jest ważny :)

- Vet-Shop za przekazanie 14 kg karmy weterynaryjnej. Jest to sklep internetowy oferujący karmę weterynaryjną wysokiej jakości. Bardzo się cieszyłam, kiedy wyrazili swoją chęć do wzięcia udziału w akcji. Tym bardziej, że przekazali dla schroniska karmę wartą kilkaset złoty! Warto wspierać firmy, które pomagają, dlatego serdecznie zapraszam na zakupy do ich sklepu internetowego: vet-shop.pl  :)

- Aurelio Cooking - Jedz zdrowo, żyj szczęśliwie za przesłanie pieniędzy na zakup karmy. Jest to projekt związany ze zdrowym żywieniem i szczęśliwym życiem. Prowadzi go Barbara Daszuta wraz z jej znajomym kucharzem o nazwisku Wilk. Obydwoje kochają zwierzęta i zawsze są chętni do pomocy. Serdecznie zapraszam do zajrzenia na ich stronę internetową: aurelio.pl , Facebooka: Aurelio Cooking - Jedz zdrowo, żyj szczęśliwie, a także Instagrama: aureliocooking :)

- Sylwii Estel, Beacie Jankowskiej, Barbarze Daszuta, Marzenie Masti, Teresie Pollaccla, Sabinie Kowalskiej, Anni Brzozowskiej, Izie Zarzyckiej, Sylwii Skurzyńskiej, Wioli Karpińskiej, Elżbiecie Betka, Marlenie Nowak - Białaś, Hannie Prus, Joannie Śledziona, Aleksandrze Kedryna, Sylwii Skurzyńskiej oraz Wioli Brychcy za przesłanie pieniędzy na zakup karmy :)

- Mojej mamie za wsparcie oraz mojemu tacie za dźwiganie wszystkich kilogramów karmy, a także zrobienia miejsca w piwnicy na jej przetrzymanie. Kocham Was <3

- Panu Prezydentowi Wodzisławia Śląskiego Mieczysławowi Kiecy za załatwianie transportu. Gdyby nie Pan Prezydent, niestety nie miałabym jak dostarczyć karmy, a trudno byłoby mi kogoś znaleźć do pomocy. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie! :)

- Straży Miejskiej Wodzisławia Śląskiego za dźwiganie tych wszystkich kilogramów karmy, a także przewozu jej do schroniska. Dziękuję również za odwiezienie mnie do domu. Ze schroniska do mojego miejsca zamieszkania jest ponad godzina drogi, dlatego jestem wdzięczna za transport. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zaangażowanie! :)

- Pani kierownik Biura Prezydenta Wodzisławia Śląskiego Annie Szwedzie - Pigule, a także wolontariuszom schroniska za miłe słowa oraz towarzyszenie w trakcie przekazania karmy. Dziękuję również Pani Annie za fotorelację :)

Mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam i jeszcze raz chciałabym z całego serca podziękować wszystkim za ogromne zaangażowanie. Nie spodziewałam się, że aż tyle osób będzie chętnych do pomocy. Jesteście wspaniali! <3

Karma jest zbierana dla Stowarzyszenia Koty, Psy i My czyli wodzisławskiego przytuliska. :)

Zapraszam na fotorelację :)

Na zdjęciu znajduje się 14 kg karmy, którą dokupiłam wczoraj. W przyszłym tygodniu zaniosę ją do Urzędu Miasta, który partiami zawozi ją do schroniska. :)

A tutaj 206 kg karmy, którą Straż Miejska pomogła mi zawieźć do schroniska :)

Przepraszam Carrefour za wykupienie zapasów karmy. Nawet z magazynu. ;) Ostatnio byłam tam częstym klientem. :)

Przekazanie karmy do schroniska :) Fot. Anna Szweda-Piguła

Ze strażnikiem miejskim, który pomógł mi przewieźć karmę do schroniska. :) Fot. Anna Szweda-Piguła

Czy smog zagraża naszym czworonogom?

klaudka2013

Niestety smog w dalszym ciągu nie odpuszcza, a ludziom zaleca się ograniczanie przebywania na zewnątrz. Wśród nas są jednak istoty, dla których zanieczyszczone powietrze również jest niebezpieczne, ale mało się o tym mówi. Tymi stworzeniami są nasi czworonożni przyjaciele, którzy również wdychają smog m.in. wychodząc z Wami na spacerki po parku. Oczywiście nie mam na myśli, aby w ogóle nie wychodzić na dwór z psem, ale zaraz do tego przejdziemy. Na początek powiem Was, które czworonogi są szczególnie narażone na szkodliwe działanie smogu.

Szczególną uwagę trzeba zwrócić na psy:

- stale mieszkające w strefie smogu

- starsze

- otyłe

- ras małych i średnich

- cierpiące już na problemy oddechowe np. przewlekłe zapalenie oskrzeli lub zespół oddechowy psów krótkoczaszkowych

Jakie są pierwsze objawy zatrucia smogiem?

Oznaki, które powinny nas niepokoić to kaszel lub odkrztuszanie, które często jest mylone z odruchem wymiotnym i zwykle lekceważone. Naszą uwagę powinna też zwrócić zmniejszona energia, wyciek z nosa lub uszu, a także osowiałość. 

No i najważniejsze, czyli jak ustrzec naszego psa przed negatywnym działaniem smogu?

Najlepiej ograniczyć spacery w dniu kiedy smog jest największy, ale mimo to nie zapomnijmy o aktywności! Pobawmy się z naszym psem w domu. Możemy choćby nauczyć go kilku sztuczek lub porzucać mu zabawki, aby mógł sobie trochę pobiegać. Jednak jeżeli wolicie aktywność na zewnątrz to wybierajcie tereny, w których smog jest mniejszy. Nie zapomnijmy o obserwowaniu zachowań naszego czworonoga i w razie potrzeby zgłośmy się do weterynarza. Można też robić psu inhalacje, aby złagodzić podrażnione śluzówki (wystarczy zamknąć się z psem w łazience, kiedy bierzemy gorącą kąpiel).

Mam nadzieję, ze te porady Wam się przydadzą i będziecie bardziej zwracać uwagę na zdrowie Waszego psa. Pozdrawiam! :)

Sklepy mięsne oblane kwasem masłowym!

klaudka2013

5 lutego w Łodzi ktoś oblał trzy sklepy mięsne kwasem masłowym. Smród był nie do wytrzymania, a właściciele walczyli z tym przez cały weekend.

Substancję rozlano na drzwiach wejściowych oraz na progu. Szorowanie denaturatem niewiele dało. Mało jaki klient odważył się wejść do środka.

Uważa się, że za całą sytuację odpowiedzialna jest konkurencja. Aż dziwne, że nikt nie oskarża aktywistów czy wegetarian. ;)

Kwas został rozlany również w jednym z marketów oraz zakładzie fryzjersko - kosmetycznym. Substancja ta szybko i trwale wnika w tworzywa, dlatego bardzo trudno ją usunąć. Najlepszym rozwiązaniem jest czekanie aż kwas wyparuje. Można też zastosować ozonowanie, ale na to trzeba by było wydać około tysiąc złoty.

fot. expressilustrowany.pl

Pobierz aplikację i pomóż bezdomnym zwierzakom!

klaudka2013

Kochani! Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do akcji charytatywnej. W bardzo łatwy sposób można pomóc! :)

Wystarczyć pobrać bezpłatną aplikację Take&Buy ze zniżkami na zakupy, a z każdego pobrania przekazywana jest złotówka na bezdomne psiaki! 

Możecie pobrać ją tutaj: Take&Buy

Wystarczy minuta, aby napełnić brzuszki bezdomnych zwierzaków! <3

Ja już pomogłam :)


Zmarł ratując psa!

klaudka2013

Kochani! Kiedy Wasze zimowe spacery odbywają się w okolicy zamarzniętych zbiorników wodnych nie puszczajcie luzem psów! Ostatnio coraz więcej słyszę o przypadkach utonięć zwierząt jak i ludzi, którzy wchodzą na lód, aby uratować swojego najlepszego przyjaciela.

Jednym z przykładów jest historia 58-letniego mężczyzny, który wpadł do Wisły, próbując ratować psa. Niestety mimo reanimacji zmarł. Pieska nie znaleziono.

Podobna historia wydarzyła się w Rzeszowie. Pod lodem załamał się 29-letni mężczyzna, który również próbował ocalić swojego psa. Zwierzaka nie udało się uratować. Na szczęście przeżył właściciel psa, dzięki 14-latkowi, który rzucił mu wędkę, aby mógł się czegoś złapać.

Takich wypadków zdarza się naprawdę wiele, więc uważajcie na siebie i zwierzęta!


Francja zamontuje kamery w rzeźniach!

klaudka2013

Fundacja Otwarte Klatki poinformowała na swojej stronie, że Francja zamierzać zamontować kamery w rzeźniach. Według mnie jest to bardzo dobry pomysł. Może dzięki temu rzeźnicy będą bardziej humanitarnie traktować zwierzęta. Choć według mnie w ogóle cały proces uboju taki nie jest.

Monitoring będzie obejmował pomieszczenia, w których zwierzęta są przeprowadzane, przetrzymywane, unieruchamiane i zabijane. Nagrania będę mogli zobaczyć specjaliści w dziedzinach ochrony zwierząt, kierownictwo oraz urzędnicy państwowi. Na podstawie materiałów zostanie ustalona ustawa, w której mogą być ograniczenia dostępu do nagrań organizacjom prozwierzęcym.

Takie zmiany w prawie nastąpią dzięki organizacji L214, która nagrała pracowników rzeźni znęcających się brutalnie na żywych zwierzętach. Dzięki temu w wielu miastach odbyły się protesty. Aż 85% Francuzów popiera pomysł założenia kamer w rzeźniach.

Za niehumanitarne traktowanie zwierząt będzie grozić kara grzywny od 7,5 do 20 tysięcy euro oraz 6-12 miesięcy więzienia. 

A Wy co myślicie o tej całej zmianie w prawie?

Rzeźnia w Witkowie:


Ozdoby na paznokcie ze skrzydeł motyla!

klaudka2013

Pewna Pani udostępniła na Facebooku tego screena... Widać na nim paznokcie kobiety, które ozdobiła je skrzydłami motyla! Według mnie jest to już nienormalne. Żeby nosić na paznokciach część ciała zwierzęcia? Mam tylko nadzieję, że nie zabija tych motyli...

Na świecie jest pełno podobnych przypadków. Pewna kobieta użyła nawet skorpiona do ozdobienia swoich paznokci! Czego się jeszcze możemy spodziewać?

Cyrk zamyka działalność po ponad 100 latach!

klaudka2013

Cyrk Ringling Brothers po ponad 100 letniej działalności zostanie oficjalnie zamknięty. Jednak kiedy to się stanie, odbędzie się około 30 przedstawień, a ostatni odbędzie się w maju. Cyrk opierał się głównie na występach słoni. Na szczęście za niedługo przestaną już być męczone.

PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) walczyła o to ponad 36 lat i w końcu się udało - głównie zbierając podpisy pod petycją przeciwko działalności cyrku Ringling Brothers. Jest to bardzo duży sukces, a dla ludzi którzy nie wiedzą dlaczego bojkotujemy cyrki opowiem jedną historię, która się w nim wydarzyła.

Na poniższym zdjęciu można zobaczyć egzekucję trzydziestoletniej słonicy indyjskiej Mary, która występowała w cyrku Sparks World Famous Shows. Zabiła ona swojego nowego, MAŁO doświadczonego trenera Reda Eldridge'a. Według relacji świada, W.H. Colemana, Eldridge rozwścieczył zwierzę pociągając je za ucho, kiedy schylało się ono po połówkę arbuza, którą zamierzało zjeść. Wypadek ten szybko przyciągnął tłum lokalnych gapiów, który podjął jednogłośnie decyzję, że słonicę należy zabić – i to mimo, iż słoń uspokoił się po całym zajściu. Jedna z osób – kowal Hench Cox – podjął próbę zastrzelenia zwierzęcia na miejscu jednak strzały nie zrobiły większej krzywdy zwierzęciu. Właściciel cyrku, Charlie Sparks zdecydował się w związku z tym na publiczną egzekucję słonicy. Do egzekucji doszło 13 września 1916 roku. Mary przetransportowano koleją do miasta Erwin, gdzie została powieszona na oczach blisko 2,5 tysiąca gapiów, w tym dzieci. Za szubienicę posłużył dźwig, którym normalnie przenoszono wagony kolejowe. Niestety, zwierzęcia nie uśmiercono od razu. Przy pierwszej próbie powieszenia Mary zerwał się łańcuch i słoń spadł z wysokości kilku metrów na ziemię, co spowodowało złamanie biodra oraz inne obrażenia. Druga próba powieszenia Mary zakończyła się "sukcesem".

Mimo, że wydarzyło się to 101 lat temu to i tak zwierzęta w cyrkach dalej są źle traktowane. Zdjęcia, na których widać używaną przemoc przez cyrkowców możecie zobaczyć na Facebooku na stronie Koalicja Cyrk bez Zwierząt. To właśnie z ich źródła powstał dzisiejszy wpis. Zapraszam do odwiedzenia! :)


Niedźwiedzi śpiwór warty prawie 10 tysięcy złoty!

klaudka2013

Cześć! :) Jak pewnie wiecie, w całej Polsce są bardzo silne mrozy. U mnie w Wodzisławiu Śląskim termometr wskazuje - 12 stopni, a wczoraj nawet -15! Przez taką pogodę ludzie wolą siedzieć w domku nakryci kocami, trzymając w ręku kubek ciepłego kakao, kawy czy herbaty. Właśnie specjalnie na takie mrozy powstał śpiwór, który wygląda jak niedźwiedź. Dzięki temu będziecie mogli zapaść w sen zimowy i zapomnieć o całym świecie. ;)

Ten śpiwór stworzył japoński artysta Eiko Ishizawa. Zajmuje się on tropieniem niedźwiedzi i dzięki temu wszystkie szczegóły wyglądu niedźwiedzia są zachowane. Śpiwór jest niesamowity, ale w przeliczeniu na polskie, kosztuje około 9,400 zł! Jeżeli komuś się on tak podoba, że po prostu musi go mieć, może go kupić tutaj. ;)

fot.fot. Nicolas golden

Jak pomóc psu w sylwestra?

klaudka2013

Święta, Sylwester i lada moment Nowy Rok! Wiele osób świętuję go puszczając fajerwerki, ale pamiętajcie, że na tym świecie żyją istoty, które panicznie boją się huku petard, tym bardziej, że ich częstotliwość dźwięku jest większa niż u ludzi! Karmimy Psiaki dodało ostatnio na swoim Facebooku grafikę, która pokazuje jak pomóc psu podczas sylwestra. Oto ona:

Oczywiście, kiedy zbliża się nowy rok to trzeba mieć kalendarz! Można znaleźć ich wiele, ale tylko niektóre są wyjątkowe. Przy ich zakupie możecie jednocześnie pomóc zwierzakom! Jeden z takich charytatywnych kalendarzy został wydany przez Fundację NaszeZoo.pl. Zawiera on zdjęcia bezdomnych zwierząt, które wciąż czekają na nowego właściciela. Pomaga on aż 60 organizacjom i schroniskom, a co najlepsze to Wy możecie zdecydować kogo chcecie wesprzeć. Kalendarz kosztuje tylko 19,90 zł i wydaję mi się, że jest to najtańszy kalendarz charytatywny dla zwierzaków w Polsce! Gorąco polecam! :)

Link do sklepu, w którym możecie zakupić kalendarz: naszezoo.pl

Szczęśliwego Nowego Roku! :) :) :)


Czwarte urodziny bloga - zmiany, gadżety i konkurs!

klaudka2013

Kochani! To właśnie dzisiaj mój blog świętuje czwarte urodziny! Nawet nie wiem, kiedy to tak szybko minęło. Wiele się od tego czasu zmieniło w moim życiu. Jestem coraz bardziej zapracowana i przez to wpisy nie pojawiają się już codziennie tak jak kiedyś. Zmienił się też format moich postów. Nie są już tak bardzo informacyjne jak w wiadomościach tylko bardziej na luzie z moimi własnymi przemyśleniami. Coraz więcej też możecie przeczytać co robię poza blogiem. Myślę, że przybliża to w jakiś sposób więź między nami. Tym bardziej, że mój blog odwiedziło już prawie 2 miliony osób! Jestem wdzięczna za każdy e-mail, komentarz oraz miłe słowa przy spotkaniach w realnym świecie. Jest to dla mnie naprawdę ważne! :)

Wielu z Was nawet nie wie jak wyglądam i proszą mnie o zdjęcie, ponieważ chcą wiedzieć kto tworzy tego bloga. Jakieś fotki z protestów czy różnych akcji tutaj wrzucałam, ale jeśli dopiero od niedawna mnie śledzicie to wrzucam tu dla Was mnie. ;)

Bardzo cieszę się również, że kupujecie moje gadżety blogowe. Część zysku przeznaczam na pomoc zwierzętom, a drugą na dalszą produkcję koszulek, kubków czy długopisów. Dzięki Wam udało się nakarmić wiele zwierząt w schroniskach czy pomóc wybudować hoteliki dla pszczół. Możemy zdziałać jeszcze więcej!

Zostały mi cztery koszulki ( trzy L i jedna M) w cenie 30 zł. Jeżeli chcielibyście inny rozmiar to bardzo proszę o kontakt na adres e-mail: o.zwierzatkach@autograf.pl i postaram się je jeszcze domówić.

Kubków zostało mi siedem. Jeden jest w cenie 25 zł.

Długopisów mam kilkaset, więc na pewno dla każdego starczy. ;) Cena za jeden wynosi 5 zł, a każda wyższa od niego kwota jest przekazywana na cele charytatywne!

Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się o mnie więcej to zapraszam na Facebooka :)

Fan page ozwierzatkach.blox.pl

Mój fan page Klaudia Szubert

Mój profil prywatny Klaudia Szubert

Szczególnie zapraszam na Instagrama, ponieważ dzisiaj odbędzie się tam urodzinowy konkurs, w którym do wygrania będzie m.in. smartwatch: ozwierzatkach.blox.pl

Jeżeli chcielibyście, abym wprowadziła jakieś zmiany na blogu lub chcecie wpis o czymś konkretnym to piszcie na adres e-mail: o.zwierzatkach@autograf.pl

Pozdrawiam serdecznie! :)

Święta, święta i po świętach...

klaudka2013

Oh jak te święta szybko minęły! Ale niestety jedzenia jakby nie ubywało ;) Lodówki jak i nasze brzuchy w dalszym ciągu są zapchane, a żywność się marnuje. Akurat jest na to sposób! Jeżeli mieszkacie w dużych miastach to na pewno są tam stołówki dla osób bezdomnych, które będą szczęśliwe z każdego pieroga czy krokieta. Okruszki ciasta możecie przerobić na przepyszne trufelki dodając do nich trochę kakao, marmolady, wody lub alkoholu. Pamiętajcie jednak, aby nie karmić waszych pupilów resztkami jedzenia. Lecznica weterynaryjna Legwet opublikowała ostatnio grafikę, która pokazuje czego pies nie powinien ruszać i jakie są tego konsekwencje. Warto ją wydrukować i przykleić choćby na lodówce.

Bardzo dużą niespodzianką w Wigilię był dla mnie śnieg, na który w ogóle się nie zapowiadało! Nie wiem jak u Was, ale w Wodzisławiu Śląskim troszkę go popadało :)

Oczywiście wieloletnią tradycją w święta jest obdarowywanie się prezentami. Ja muszę pochwalić się Wam moją piżamką do miziania, którą dostałam od mojej mamy. Czyż nie jest przesłodka? <3

Święta bez Kevina to nie święta, dlatego i tym razem nie mogło go zabraknąć. Oglądaliście? ;)

A jak u Was wyglądały święta? Z chęcią dowiem się jakie są Wasze tradycje. Pozdrawiam cieplutko! :*

Coraz bliżej święta...

klaudka2013

Cześć kochani! :) Dzisiaj mam dla wpis na luzie. ;) Święta coraz bliżej, a czasu coraz mniej. Mimo to udało mi się wczoraj wybrać na przedświąteczne vege zakupy. Wszystko co kupiłam możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu. :)

Dzisiaj rano przyszedł do mnie listonosz, który przyniósł mi list od Greenpeace, a w nim certyfikat pszczelego bohatera, naklejki oraz teczkę. A to wszystko w ramach akcji ,,Adoptuj Pszczołę'', o której już Wam pisałam. Jedna pszczółka kosztowała 2 zł, a przy zakupie min. 20 owadów, dostawało się właśnie taki certyfikat. :)

Niedługo po otrzymaniu przesyłki, poszłam do spowiedzi. Chyba nie muszę nikomu mówić jakie są kolejki. Ja spędziłam dzisiaj w kościele około 1 godzinę i 25 minut...

A dziś wieczorem idę się troszkę zrelaksować. W klubie ,,Kółko i Krzyżyk'' w Wodzisławiu Śląskim swoją trasę Insomania tour kończy dzisiaj zespół Tabu. Jak już pewnie wiecie, jestem wielką fanką muzyki reggae.<3

W minioną sobotę wodzisławskie przytulisko miało okazję uczestniczyć w akcji pt: "Świąteczna paczka dla bezdomniaczka", która odbyła się w Galerii Karuzela w Wodzisławiu Śląskim. To właśnie dla nich udało mi się uzbierać ponad 179 kg karmy podczas akcji ,,Zaloguj się do pomagania'' organizowanej przez Karmimy Psiaki. Mimo to i tak dorzuciłam do ich koszyczka kilka saszetek karmy. Im więcej tym lepiej ;) Przytulisko sprzedawało również swoje kalendarze z ich podopiecznymi, a także można było wrzucić parę groszy do puszki. Udało się uzbierać aż 1.652,59 zł! :)To był takich skrót kilku moich ostatnich dni no i oczywiście chciałabym Wam życzyć Wesołych Świąt!!! :)

Karpiowy zawrót głowy!

klaudka2013

Święta zbliżają się do nas już naprawdę dużymi krokami, a to wiążę się ze sprzątaniem, szukaniem prezentów oraz przygotowaniem potraw. A co można znaleźć na wigilijnym stole u większości Polaków? Oczywiście karpia!

Już od kilku tygodniu media buczą o nieprawidłowym traktowaniu karpi. Wiele osób się z tym zgadza, ale jest również wielu przeciwników tej tezy. Mimo własnego zdania wielu z Was i tak jest wiele dowodów na to, że karpie nie są humanitarnie traktowane. Sama byłam świadkiem jak w Carrefourze w Wodzisławiu Śląskim ryby były trzymane w wiadrach bez wody! Niestety to nie jedyny market, w którym karpie traktuje się jak przedmioty.

Może niektórzy z Was nigdy nie myśleli w ten sposób, ale tak naprawdę to ludzie zjadają zwłoki! No bo niby jak inaczej nazwać nieżywe zwierzęta?

Razem raźniej, ale na pewno nie w takim ścisku!

To tak jakby głowę człowieka wsadzić do wody. Tylko jest jedna duża różnica. Człowiek po krótkim czasie umrze, a karp będzie męczył się przez długi czas...

Nawet przed śmiercią nie mają spokoju :/

Krwawe pole walki o przeżycie.

Dla wielu ludzi ryby oddychają jak człowiek...

Może nikt nie zauważy.

Nawet Sąd Najwyższy jest po stronie karpi!

Mimo tych wszystkich obrazków, które umieściłam powyżej, największą furorę w sieci zrobiło zdjęcie karpi leżących na ziemi w tyskim Tesco. Przechylił się tam basen. Karpie zbierano RZUCAJĄC nimi do pustego basenu. Zerowy brak szacunku!

Więcej o tym zdarzeniu: tvn24.pl

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego postu, przestaniecie już kupować żywe karpie. Udostępniajcie ten wpis dalej i razem zmieniajmy ten świat na lepszy! :)

Wszystkie obrazki i zdjęcia są od Fundacji Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt Viva!

Recenzja torebki Michael Kors

klaudka2013

Cześć! :) Dzisiaj chciałabym Wam zrecenzować bardzo dobrze wykonaną replikę torebki Michael Kors, które sprzedaje firma ProFashion.pl 

ProFashion.pl oferuje tylko i wyłącznie repliki kolekcjonerskie najwyższej jakości klasy tzw "A" i "A+".

Repliki klasy "A+" oznaczają perfekcyjne wykonanie, niczym nie różniące się od oryginału. Posiadają idealne odwzorowanie takich szczegółów jak logo na zamkach czy wnętrzu repliki, a nawet samą doczepioną metką!

Oferują różnorodne repliki torebek i portfeli dla każdego klienta jak np. Michael Kors, Yveas Saint Laurent, Gucci, Mulberry, Chanel.

Jako jedyni w Polsce oferują natychmiastową wysyłkę z dostawą 24-48 godzin! Oferują wszelkiego rodzaju usługi wysyłkowe takie jak np. przesyłka kurierska pobraniowa czy przesyłka pobraniowa z możliwością sprawdzenia zawartości.

Otwarcie sklepu już w sobotę (10.12.16r.) o godzinie 14:00. Dodatkowo dla wszystkich pierwszych Klientów, którzy w dniach 10.12.-17.12.2016 polubią ich profil na Facebooku, a następnie zamówią wybraną ekskluzywną replikę w ProFashion.pl otrzymają dowolną formę wysyłki gratis.

Ja również mam dla Was niespodziankę! Dla każdego z Was, który zechce zakupić ekskluzywną replikę na ProFashion.pl mam kod rabatowy. Wystarczy wpisać "Klaudia PF", a otrzymacie 5% rabatu na każdy produkt! :)

No to jak już trochę poznaliście ten sklep to teraz przejdźmy do recenzji. ;)

Przesyłka przyszła do mnie w jeden dzień! Była bardzo dobrze zapakowana, dzięki czemu nie ma mowy o jakimkolwiek zadrapaniu. Gdy moja mama ją zobaczyła, od razu chciała mi ją zabrać, a mało jakie torebki jej się podobają, więc jest to chyba najlepsza opinia. ;)

Torebka jest wykonana z bardzo dobrego materiału. Wszystkie znaczki z logiem i metka wyglądają jak w oryginale. Nigdy bym nie pomyślała, że to replika.

Nawet w internecie szukałam jak rozróżnić replikę od oryginału. No i (nie)stety nie udało mi się znaleźć żadnych różnic.

Wszystko jest idealnie odwzorowane!

Do torebki dołączony jest pasek, aby móc nosić ją na ramię.

Torebka ma bardzo dużo miejsca i zawiera pojemne kieszenie.

Jak sami widzicie torebka wygląda jak oryginał! Także jeżeli również chcielibyście zakupić sobie taką lub podobną torebkę to zapraszam na ProFashion.pl w sobotę od 14:00. Polubcie ich fan page, aby skorzystać z darmowej wysyłki oraz wpiszcie kod: Klaudia PF, aby otrzymać 5% rabatu. :)

© Blog o zwierzętach
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci